با سلام فاطمه گنج خانلو هستم از تیم طراحی نوین ، امروز با مقاله ای به نام پر کاربردترین ترین اشکال / نماد در طراحی گرافیک در خدمت شما عزیزان هستیم. امیدوارم مورد توجه شما کاربران عزیز واقع گردد. در صورت تمایل از سایر مقاله های جذاب ما دیدن فرمایید.🙂


پر کاربردترین ترین اشکال / نماد

امروزه استفاده از ابزارهای گرفیکی مانند اشکال / نماد / آیکون و ….. در طراحی های گرافیکی بسیار مرسوم و رایج شده است . نمی توان گفت که استفاده از این ابزارها کاری صحیح یا غلط است.

در این مقاله با برخی از معنای و مفهوم این ابزارها آشنا می شویم. در صورت تمایل از سایر مقالات جدید و جذاب دیدن فرمایید.

نماد / آیکون / اشکال قلب

یکی از پر استفاده ترین نمادها از  گذشته تا کنون ، قلب می باشد. طراح معروف این نماد / آیکون شخصی است به نام  Milton Glaser است. اولین طرح این شخص  I Heart NY design است.

تقریبا این نماد را در اکثر طرح ها می توان یافت کرد . نماد قلب از دیرباز برای نشان دادن حالات روحانی ، معنوی ، روانی و ….. بوده است. در زمان های گذشته از این نماد برای نشان دادن هسته فکری یک انسان استفاده میشد و امروزه بیشتر برای نشان دادن عشق و علاقه استفاده می شود.

نماد / آیکون / اشکال جمجمه

در این بخش نگاهی می کنیم به نماد جمجمه که بیشتر برای نمایش شورش ، جنگ  ، طغیان استفاده می شود و امروزه شاهد استفاده زیاد از این نماد بر روی لباس ها و حتی کاورهای سی دی خوانندگانی که در زمینه راک ، متال فعالیت می کنند هستیم. اکثر مصرف کنندگان این لباس ها نوجوانان می باشند. این نماد خیلی سریع راه خود را برای معروف شدن پیدا کرد آیا شما موافق هستید ؟

نماد / آیکون / اشکال بالدار

از طرح بالدار در طراحی گرافیک معمولا برای نشان دادن آزادی ، متحد شدن استفاده می شود و به نحوی برای تشبیه کردن آزادی انسان به فرشتگان یا پرندگان است . از سایر موارد استفاده این نماد های بالادار می توان به  امید ، ارتفاع ، روشنفکری ، حمایت و ….. اشاره نمود. از این طرح اغلب به عنوان طرح تاتو استفاده می شود و یکی از پر طرفدارترین طرح ها برای تاتو است. اغلب نماد بالدار را برای استفاده با نماد جمجمه و یا اشکال نوک تیز ( کاکول دار ) ترکیب می کنند مانند تصویر بالا.

نماد / آیکون / اشکال لامپ

اصولا از این نماد برای نشان دادن  خلاقیت ، ایده ، فکری نو و … استفاده می شود . هنگامی که از این نماد در طرح های گرافیکی استفاده میشود نباید از کلیشه گری در طرح ها و ایده های تکراری خبری باشد زیرا همانگونه که در ابتدا گفتیم استفاده از نماد برای ذکر یک خلاقیت می باشد پس به این نکته توجه کنید.

نماد / آیکون / اشکال فلش 

به نظر می رسد استفاده از  نماد فلش در همه طرح ها یک امر ضروری شده است . استفاده از نماد فلش در یک طرح گرافیکی باعث ایجاد تحرک و حرکت در طرح می شود زیرا بیننده مطمئن است با دنبال کردن فلش به یک مطلب خاص و مهم می رسد به همین علت می گوییم که باعث ایجاد تحرک می شود و همچنین ببینده را مجبور به دنبال کردن ادامه آن مطلب و یا طرح می کند. سعی کنید از فلش های دنبال دار استفاده کنید مانند نمونه تصویر بالا.

نماد / آیکون / اشکال چشم انداز افق شهر

نماد افق شهر / نمای ساختمان معمولا یک طرح پیچیده است و درمقابل یک تکنیک هوشمندانه و ساده است ، جهت استفاده  در طراحی قسمتی از لوکیشن یک منظره بدون اینکه نیاز باشد طراح آنرا ایجاد نماید. افراد می توانند متناسب با طرح خود از این نماد استفاده کنند ، دلیل تشویق افراد برای استفاده از این نماد بدلیل در دسترس بودن آن نیست بلکه با استفاده از این نماد می توانند همیشه یک طرح خلاقانه و سطح بالا ارائه دهند.

گردآورنده: فاطمه گنج خانلو _ طراحی نوین

منابع :

justcreative

شما دوستان عزیز همواره می‌توانید از فروشگاه طرح های لایه باز ما، به تمامی کارت ویزیت‌ها و ست اداری های لایه باز ما دسترسی داشته باشید.

مشتریان عزیز همواره می‌توانند سفارش های طراحی ست اداری ، طراحی لوگو ، طراحی کارت ویزیت ، طراحی کاتالوگ ، طراحی بروشور و… خود را از لینک های مربوطه ثبت نمایند.

طراحی بروشور

مشاهده نمونه کارها و تعرفه های مخصوص بروشور ، کاتالوگ و ثبت سفارش

سفارش طراحی بروشور

بروشور لایه باز

فروشگاه ارزان بروشور های لایه باز طراحی نوین

دانلود بروشور لایه باز

طراحی لوگو

مشاهده نمونه کارها و تعرفه های مخصوص طراحی لوگو و ثبت سفارش

سفارش طراحی لوگو و برند

پین کردن در پینترست

عضو خبرنامه طراحی نوین شوید.

عضو خبرنامه طراحی نوین شوید.

با عضویت در خبرنامه طراحی نوین از تازه ترین تخفیف های فروشگاه و آموزش های جدید ما با خبر شوید

تنها کافیست نام و ایمیل خود را وارد نمایید.

شما با موفقیت مشترک شدید!

Yes No