آموزش ایجاد افکت نور در فتوشاپ

سلام عزیزان وقتتون بخیر پیمان صدوق هستم از تیم آموزشی طراحی نوین امروز قصد آموزش ایجاد افکت نور در فتوشاپ را در قالب یک مقاله جذاب و شیرین داریم. با ما همراه باشید.

این آموزش به درخواست یکی از کاربران گروه پرسش و پاسخ نوشته شده، امیدواریم بعد از خواندن این آموزش، نمونه کارهای زیبایتان را در شبکه طراحان طراحی نوین شاهد باشیم

شبکه طراحان

در اولین گام ، لازمه که یک زمینه سیاه را مشابه تصویر زیر از قسمت ادجاسمنت های پنل لایه ها و انتخاب گزینه Solid Color  انتخاب نماییم.

حال کافیست تا با استفاده از ابزار تکست و یا شورت کات T متن مورد نظرمون که همون tarahinovin.com هست رو در محل مناسب تایپ کنیم (فعلا به رنگی غیر از مشکی).

ایجاد افکت نور در فتوشاپ

در گام بعدی میرسیم به نور های آبی، اولین کار اینه که از همان قسمت ادجاسمنت های پنل لایه ها یک لایه گردینت مشابه تصویر زیر بسازیم.

آموزش ایجاد افکت نور در فتوشاپ از پیمان صدوق

با کلیک راست بر روی لایه گردینت و انتخاب گزینه Convert to Smart Object لایه گردینتمان را به اسمارت آبجکت تبدیل میکنیم.

حال به منوی فیلتر رفته و از زیر منو Blur گزینه Gaussian Blur  را انتخاب می‌کنیم و عدد ۲۵ رو بهش اختصاص می‌دیم.

بعد از این کار از همان منو فیلتر و زیر منو Blur گزینه Motion Blur  را انتخاب می‌نماییم و آن را روی عدد ۲۲۵ و زاویه ۹۰ تنظیم می‌کنیم.

در گام بعدی به وسیله Ctrl+T  و کلیک راست بر روی پروژه و انتخاب گزینه Perspective  گردینتمان را به شکل ذوزنقه در بیاریم حالا مجدد کلیک راست می‌کنیم و با استفاده از منو Scale ارتفاع این ذوزنقه رو کم می‌کنیم. وقتی که طرح شما به شکل طرح ما درومد اینتر می‌زنیم.

آموزش ایجاد افکت نور در فتوشاپ از پیمان صدوق

حالا کافیه که با Ctrl+j از همین لایه دوتا کپی بگیریم و در مجموع سه تا لایه بلور شده داشته باشیم.

خب حواسمون باشه که لایه متن ما باید بالاترین لایه باشه. حالا زیر لایه متن و بالای لایه های آبی که ایجاد کردیم یک لایه Solid Color مشکی ایجاد میکنیم و به منو فیلتر رفته و از زیر منو Render گزینه Lens Flare را انتخاب میکنیم و نورمون رو در جای مناسب قرار میدیم و به سایر تنظیماتش دستی نمی‌زنیم.

حالا به قسمت مد لایه ها میریم و مد این لایه نورانی رو به Soft Light  تغییر میدیم.

آموزش ایجاد افکت نور در فتوشاپ از پیمان صدوق

حالا از این لایه یا کپی تهیه می‌کنیم و مدش رو روی Lighten تنظیم می‌کنیم.

حالا بالای لایه متنمون که الان به رنگ مشکی درومده یک شیپ بیضی هم رنگ نورمون که در تصویر هم کد رنگ رو می‌بینید میکشیم و از قسمت ماسک همین لایه Feather را روی ۴۵ قرار می‌دهیم.

آموزش ایجاد افکت نور در فتوشاپ از پیمان صدوق

در گام بعدی برای جلای بیشتر رنگ آبی روی سومین و بالاترین لایه آبیرنگمون از قسمت ادجاسمنت های پنل لایه ها گزینه Brightness/Contrast را انتخاب میکنیم و اعدادشو به ترتیب ۹۵ و ۱۰۰ قرار می‌دهیم.

آموزش ایجاد افکت نور در فتوشاپ از پیمان صدوق

حالا در گام آخر باید سایه گسترده tarahinovin.com رو ایجاد کنیم.

از این لایه یک کپی میگیریم و اونو تبدیل می‌کنیم به اسمارت آبجکت حالا با Ctrl+T و دستور Flip Verticel  متن‌مونو آینه ای می‌کنیم و از طریق Perspective  همانند قبل آنرا ذوزنقه ای میکنیم. حالا از پایین پنل لایه ها گزینه ماسک رو انتخاب میکنیم و در حالی که رنگ فورگراندمون مشکی و رنگ بکگراندمون سفید هست از طریق ابزار گردینت یا همان شورت کات G یک خط عمودی از پایین به بالا می‌کشیم و در صورت نیاز به همین لایه یک فیلتر Gaussian Blur  می‌دهیم.

خب به همین سادگی تونستیم این تصویر رو خلق کنیم.

موفق و موید باشید.

منبع: طراحی نوین


شما دوستان عزیز همواره می‌توانید از فروشگاه طرح های لایه باز ما، به تمامی کارت ویزیت‌ها و ست اداری های لایه باز ما دسترسی داشته باشید.

مشتریان عزیز همواره می‌توانند سفارش های طراحی ست اداری ، طراحی لوگو ، طراحی کارت ویزیت ، طراحی کاتالوگ ، طراحی بروشور و… خود را از لینک های مربوطه ثبت نمایند.

تدریس خصوصی فتوشاپ

تدریس حرفه ای و آکادمیک نرم افزار فتوشاپ به صورت خصوصی و از صفر تا صد

فروشگاه طرح های لایه باز

دانلود کارت ویزیت، ست اداری، تراکت و منو های لایه باز

خبرنامه تلگرامی

با عضویت در خبرنامه تلگرامی از محصولات، آموزش ها و تخفیف های جدید با خبر شوید.