با سلام ، امروز با مقاله ای تحت عنوان آموزش طراحی لوگو تایپ توسط طراح لوگو اینستا در خدمت شما عزیزان هستیم . امیدوارم مورد توجه شما کاربران عزیز واقع گردد . ?

درصورت مفید بودن مقاله ، لطفا آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

لیست سایر مقالات


 

آموزش طراحی لوگو تایپ توسط طراح لوگو اینستا

تهیه این مقاله به درخواست کاربران گروه پرسش و پاسخ طراحی نوین بوده است . در این مقاله شما عزیزان با چند ترفند بسیار ساده می توانید لوگو تایپ خود را بسته به سلیقه شخصی خود خلق کنید . در این مقاله تنها با 7 مرحله به راحتی لوگو تایپ خود را طراحی نمایید .

Mackey Saturday طراح لوگو تایپ اینستاگرام که یک طراح برجسته می باشد تصمیم به تهیه آموزش طراحی لوگو تایپ با چند ترفند بسیار آسان نمود .

در این آموزش ، او مهمترین و اساسی ترین پروسه کاری خود را در روند طراحی لوگو تایپ برای یک نام تجاری یا لوگوی تجاری در اختیار سایرین قرار داده است .

اسلایدر 

1- تولید ایده

 هدف از داشتن لوگو ،  کسب هویت برای یک شرکت است پس باید تا حد امکان آن لوگو منحصر به فرد باشد.

لوگوهای متنی یا همان لوگو تایپ  در عین سادگی جذابیت زیادی دارند . در طراحی لوگو تایپ شما می توانید بسته به سلیقه خود متن را  ضخیم ، نازک و …… نمایید . در طراحی لوگو تایپ به هر سبکی که دوست دارید اتو بزنید .

2 – ترسیم صحیح و تمیز لوگو تایپ منتخب

بعد از اتمام اتود زدن ( طرح اولیه لوگو) ، شما باید یکی از آن طرح ها را انتخاب نمایید و در یک برگه جدید آن را به صورت تمیز و دقیق با جزئیات مجدد رسم نمایید .

3 – اسکن ، عکس گرفتن از طرح نهایی

در این مرحله کافی است که از طرح نهایی که با جزئیات کشیده اید یک عکس بگیرید و آن عکس را در نرم افزار ایلستریتور وارد نمایید .

4 – رسم طرح اتود طراحی شده با استفاده از ابزار نرم افزار ایلستریتور

در این مرحله بعد از وارد نمودن عکس اتود خود ، میبایست با استفاده از ابزار پن ( pen ) به رسم آن طرح ( ابزار پن را انتخاب کنید و روی عکس طرح خود خطوط را رسم کنید ) در نرم افزار ایلستریتور نمایید .

5 – مقایسه ضخامت حروف با یکدیگر

بعد رسم کامل لوگو تایپ با استفاده از ابزار پن ، حالا باید به مقایسه ضخامت حروف بپردازید . برای این کار کافیست یکی از حروف طراحی شده را انتخاب نمایید و روی سایر حروف قرار بدهید . با این کار شما میتوانید یک توازن و نظمی را بین حروف ایجاد نمایید .

6 – چرخش عمودی طرح

در این مرحله طرح خود را به صورت عمودی بچرخانید ، پس از چرخاندن طرح با استفاده از رسم دو خط به اندازگیری فاصله بین حروف بپردازید .

7 – لوگو تایپ نهایی ?

فروشگاه

فروشگاه کارت ویزیت، سربرگ و ست های اداری لایه باز

کارت ویزیت

مشاهده نمونه کارها و تعرفه های مخصوص کارت ویزیت و ثبت سفارش

تدریس خصوصی فتوشاپ

تدریس حرفه ای و آکادمیک نرم افزار فتوشاپ به صورت خصوصی و از صفر تا صد