مرحله اول

آموزش کار با موکاپ ها در نرم افزار فتوشاپ (هم ست اداری و هم هر موکاپ دیگری)

با نام و یاد خدا و ضمن عرض سلام خدمت همه شما عزیزان و کاربران گرامی، امروز در این مقاله قصد آموزش کار با موکاپ های فتوشاپ را داریم. کار با موکاپ ها بسیار ساده بوده و می‌توانید با وجود موکاپ ها نمونه کارهای خود را به زیبایی به مشتری نشان داده و یا در سایت و شبکه های اجتماعی خود منتشر نمایید.

بدون معطلی میریم سراغ این آموزش کوتاه و مفید:

در مرحله اول موکاپی که از اینترنت دانلود کردید و یا از انتهای همین مطلب دریافت کردید رو داخل نرم افزار فتوشاپ باز کنید. ما موکاپی که خودمون ساختیمو براتون در تصاویر زیر به نمایش میذاریم.

همون طور که ملاحظه می‌کنید در تصویر زیر یکی از لایه ها با کادر قرمز مشخص شده که به این لایه ها اسمارت آبجکت می‌گویند. کافیه روی قسمت مشخص شده در موکاپ خودتون دوبار کلیک کنید. (در تمام موکاپ ها این لایه وجود داره)

آموزش کار با موکاپ در فتوشاپ
مرحله دوم

در مرحله بعد با تصویر پایین روبرو هستیم که در آن چندین لایه اسمارت آبجکت دیگه وجود داره و ممکنه موکاپ شما از این مرحله شروع بشه و مرحله اول مارو نداشته باشه (موکاپ ما توسط خودمون طراحی شده و ظاهرش ممکنه کمی متفاوت باشه اما اصل ماجرا در همه موکاپ ها یکیه).

حالا کافیه یکی از لایه های اسمارت رو که میخوایم ویرایشش کنیم رو مثل مرحله قبل روش دوبار کلیک کنیم. تا به تب بعدی بریم (ما لایه پاکت A4 را در نظر گرفته ایم).

آموزش کار با موکاپ در فتوشاپ
مرحله سوم

در این مرحله ما وارد تب اختصاصی پاکت آ۴ شدیم حالا کافیه عکس پاکت خودمونو طبق این مراحل جاگزین عکس پاکت قبلی کنیم:

  • با کنترل + O پاکت خودمون رو داخل فتوشاپ باز می‌کنیم.
  • با استفاده از ابزار سلکشن مشخص شده در تصویر ناحیه مورد نظر رو سلکت می‌کنیم.
  • با استفاده از کلید های میانبر شیفت + کنترل + C یک کپی از قسمت انتخاب شده تهیه میکنیم
  • حال به آخرین تب که همان تب اختصاصی پاکت ما هست برمی‌گردیم و با استفاده از کلید های میانبر کنترل + V تصویر مان را جایگزین تصویر قبلی می‌کنیم.
  • حالا کافیه با استفاده از کلید های میانبر کنترل + W تب مورد نظر رو ببندیم و به درخواست سیو کردن پروژه جواب بله یا همان yes بدهیم.

خب حالا کار شما باید شبیه تصویر سوم ما در پایین شده باشه

نحوه کار با موکاپ در فتوشاپ
آموزش کار با موکاپ ست اداری در فتوشاپ
نحوه کار با موکاپ در فتوشاپ
پایان

با تکرار همین مراحل به سادگی خواهید توانست تا کل موکاپ ست اداریتان را با طرح خودتان همگام سازید.

در صورت داشتن هرگونه سوال آن را در دیدگاه های همین مقاله مطرح نمایید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم.

اگر این مقاله برای شما مفید بود در صورت تمایل می‌توانید از قسمت حمایت مالی در همین صفحه (کمی پایینتر) از ما حمایت فرمایید.

آیا به موکاپ این مقاله نیاز دارید؟

به نسخه PDF چطور؟

حمایت از تیم آموزشی طراحی نوین

  • آموزش های ما به صورت رایگان تولید می‌گردد، در صورت تمایل می‌توانید جهت حمایت از تیم آموزشی طراحی نوین از طریق فیلد زیر مبلغ دلخواهتان را پرداخت نمایید.

موکاپ این پروژه

اگر از کاربران فعال طراحی نوین هستید برای دریافت رایگان موکاپ به آیدی تلگرام مدیریت سایت پیام دهید تا کد تخفیف ویژه برای شما فعال شود

هنوز عضو شبکه طراحان طراحی نوین نشده اید؟

تدریس خصوصی فتوشاپ

تدریس حرفه ای و آکادمیک نرم افزار فتوشاپ به صورت خصوصی و از صفر تا صد