امروز می‌خواهیم توضیحاتی در باره یک لوگو استاندارد، و اینکه چه آیتم‌هایی هستند که باعث می‌شوند یک لوگو به صورت استاندارد طراحی شود را خدمتتانن عرض کنیم.

آیتم‌هایی را که امروز خدمتتان عرض می‌کنیم جز مهمترین آیتم‌ها برای طراحی لوگو به صورت کاملا استاندارد هستند. اینکه ما برای این آیتم ها چه ترتیبی را در نظر گرفته ایم بحثیست سلیقه ای اما چیزی که در این میان مهم ایت این است که بهترین لوگو لوگویی‌ست که تمامم این نکته‌ها در آن رعایت شده باشد.

  1. سادگی: همیشه به یاد داشته باشیم که زیبایی در سادگیست

اگر در بین برندهای مطرح دنیا نگاهی مختصر به چند‌تای آن‌ها بیندازید می‌بینید که این شرکت‌های بزرگ از لوگوهایی ساده اما شاید مفهومی و یا شاید با مفهومی ساده استفاده کرده‌اند. طرح های شلوغ و یا با استفاده از افکت های پیچیده شاید در لحظه زیبایی کوتاهی داشته باشد اما در ماندگار شدن طرح لوگو هیچ تاثیری ندارد و از کیفیت اثر و دانش طراح آن می‌کاهد.

2. اختصاصی بودن لوگو: منحصر به فرد باشید و از تکرار بپرهیزید.

از نظر برخی از مدیران کسب‌و‌کار لوگو باید نشان دهنده زمینه فعالیت شرکت و کسب‌وکارشان باشد. اما باید این را هم در نظر داشته باشیم که استفاده از نماد ها و آیکون‌های عمومی و تکراری باعث بی کیفیت و تکراری شدن لوگو شما می‌شود و اگر شما طراح لوگو هستید شما را فردی کپی کار جلوه می‌دهد. حد الامکان با خلاقیت، از آیتمها در دل لوگو اصلی و یا تایپوگرافی خود استفاده نمایید. استفاده از نماد شغل مورد نظر جز ملزومات طراحی لوگو نیست.

3. به یاد ماندن لوگو: جوری باشد که با یک نگاه در خاطر بماند.

بهترین حالت برای این آیتم این هست که وقتی لوگو را طراحی می‌کنید فکر این باشید که هرکسی این لوگو را دید، چند دقیقه دیگر بدون نگاه کردن مجدد به لوگو بتواند آن را روی کاغذ بکشد.

4. گویا بودن لوگو: مشتری با دیدن لوگو پی به کار شما ببرد.

لوگوی ایده‌آل لوگویی‌است که بتواند فعالیت شرکت و یا کسب‌و‌کار را به مشتری القا کند و او را در آن فضا قرار دهد. بهتر است در نمادتان از این خصیصه استفاده کنید و یا اگر این امکان وجود ندارد سعی کنید در ترکیب رنگی که در نظر می‌گیرید ارتباطش را با فعالیت شرکت و یا کسب‌و‌کار حتما در نظر بگیرید (مثل رنگ اختصاصی فست فود ها که اغلب قرمز و زرد هست / رنگ‌هایی که اشتها آور هستند)

لوگو، هویت شرکت و کسب‌و‌کار شماست همانطور که ظاهر انسان‌ها به هم شبیه نیست لوگو شرکت شما هم نباید تکراری و یا مشابه شرکتی دیگر باشد.

طراحی نوین با بیش از ۶ سال سابقه طراحی لوگو، ست اداری و انواع کاتالوگ و استندهای تبلیغاتی به صوت آنلاین می‌تواند بهترین همراه و مشاور در امور تبلیغاتی شرک شما باشد.

ما با اطمینان خاطر می‌گوییم که بیشترین درک را از سلیقه مشتریانمان داریم و شما می‌توانید با خیالی آسوده از راه دور و به صورت آنلاین در سایت ما ثبت سفارش نمایید.

طراحی لوگو

مشاهده نمونه کارها و تعرفه های مخصوص طراحی لوگو و ثبت سفارش

فروشگاه طرح های لایه باز

دانلود کارت ویزیت، ست اداری، تراکت و منو های لایه باز