با سلام فاطمه گنج خانلو هستم از تیم طراحی نوین ، امروز با مقاله ای به نام پر کاربردترین ترین اشکال / نماد در طراحی گرافیک در خدمت شما عزیزان هستیم. امیدوارم مورد توجه شما کاربران عزیز واقع گردد. در صورت تمایل از سایر مقاله های جذاب ما دیدن فرمایید.?


پر کاربردترین ترین اشکال / نماد

امروزه استفاده از ابزارهای گرفیکی مانند اشکال / نماد / آیکون و ….. در طراحی های گرافیکی بسیار مرسوم و رایج شده است . نمی توان گفت که استفاده از این ابزارها کاری صحیح یا غلط است.

در این مقاله با برخی از معنای و مفهوم این ابزارها آشنا می شویم. در صورت تمایل از سایر مقالات جدید و جذاب دیدن فرمایید.

نماد / آیکون / اشکال قلب

یکی از پر استفاده ترین نمادها از  گذشته تا کنون ، قلب می باشد. طراح معروف این نماد / آیکون شخصی است به نام  Milton Glaser است. اولین طرح این شخص  I Heart NY design است.

تقریبا این نماد را در اکثر طرح ها می توان یافت کرد . نماد قلب از دیرباز برای نشان دادن حالات روحانی ، معنوی ، روانی و ….. بوده است. در زمان های گذشته از این نماد برای نشان دادن هسته فکری یک انسان استفاده میشد و امروزه بیشتر برای نشان دادن عشق و علاقه استفاده می شود.

نماد / آیکون / اشکال جمجمه

در این بخش نگاهی می کنیم به نماد جمجمه که بیشتر برای نمایش شورش ، جنگ  ، طغیان استفاده می شود و امروزه شاهد استفاده زیاد از این نماد بر روی لباس ها و حتی کاورهای سی دی خوانندگانی که در زمینه راک ، متال فعالیت می کنند هستیم. اکثر مصرف کنندگان این لباس ها نوجوانان می باشند. این نماد خیلی سریع راه خود را برای معروف شدن پیدا کرد آیا شما موافق هستید ؟

نماد / آیکون / اشکال بالدار

از طرح بالدار در طراحی گرافیک معمولا برای نشان دادن آزادی ، متحد شدن استفاده می شود و به نحوی برای تشبیه کردن آزادی انسان به فرشتگان یا پرندگان است . از سایر موارد استفاده این نماد های بالادار می توان به  امید ، ارتفاع ، روشنفکری ، حمایت و ….. اشاره نمود. از این طرح اغلب به عنوان طرح تاتو استفاده می شود و یکی از پر طرفدارترین طرح ها برای تاتو است. اغلب نماد بالدار را برای استفاده با نماد جمجمه و یا اشکال نوک تیز ( کاکول دار ) ترکیب می کنند مانند تصویر بالا.

نماد / آیکون / اشکال لامپ

اصولا از این نماد برای نشان دادن  خلاقیت ، ایده ، فکری نو و … استفاده می شود . هنگامی که از این نماد در طرح های گرافیکی استفاده میشود نباید از کلیشه گری در طرح ها و ایده های تکراری خبری باشد زیرا همانگونه که در ابتدا گفتیم استفاده از نماد برای ذکر یک خلاقیت می باشد پس به این نکته توجه کنید.

نماد / آیکون / اشکال فلش 

به نظر می رسد استفاده از  نماد فلش در همه طرح ها یک امر ضروری شده است . استفاده از نماد فلش در یک طرح گرافیکی باعث ایجاد تحرک و حرکت در طرح می شود زیرا بیننده مطمئن است با دنبال کردن فلش به یک مطلب خاص و مهم می رسد به همین علت می گوییم که باعث ایجاد تحرک می شود و همچنین ببینده را مجبور به دنبال کردن ادامه آن مطلب و یا طرح می کند. سعی کنید از فلش های دنبال دار استفاده کنید مانند نمونه تصویر بالا.

نماد / آیکون / اشکال چشم انداز افق شهر

نماد افق شهر / نمای ساختمان معمولا یک طرح پیچیده است و درمقابل یک تکنیک هوشمندانه و ساده است ، جهت استفاده  در طراحی قسمتی از لوکیشن یک منظره بدون اینکه نیاز باشد طراح آنرا ایجاد نماید. افراد می توانند متناسب با طرح خود از این نماد استفاده کنند ، دلیل تشویق افراد برای استفاده از این نماد بدلیل در دسترس بودن آن نیست بلکه با استفاده از این نماد می توانند همیشه یک طرح خلاقانه و سطح بالا ارائه دهند.

گردآورنده: فاطمه گنج خانلو _ طراحی نوین

منابع :

justcreative

شما دوستان عزیز همواره می‌توانید از فروشگاه طرح های لایه باز ما، به تمامی کارت ویزیت‌ها و ست اداری های لایه باز ما دسترسی داشته باشید.

مشتریان عزیز همواره می‌توانند سفارش های طراحی ست اداری ، طراحی لوگو ، طراحی کارت ویزیت ، طراحی کاتالوگ ، طراحی بروشور و… خود را از لینک های مربوطه ثبت نمایند.

طراحی بروشور

مشاهده نمونه کارها و تعرفه های مخصوص بروشور ، کاتالوگ و ثبت سفارش

بروشور لایه باز

فروشگاه ارزان بروشور های لایه باز طراحی نوین

طراحی لوگو

مشاهده نمونه کارها و تعرفه های مخصوص طراحی لوگو و ثبت سفارش